Sami za sebe na Instáči

Možná si pamatujete na loňskou třenici dvou mezipaterních fag hags: programová ředitelka Sandra Hezinová a PR manažerka Marie Barvínková se tehdy střetly o to, kdo je v Praze významnější. A kdo kolem sebe sdružuje lepší gaye. Sandra byla vládkyní Letné, Marie zase kralovala na Vinohradech. To je však minulostí.

Napravo Sandra, nalevo Marie. A uprostřed šéf festivalu Pavel Bicek. Ke komu asi patří?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lucie, hráčka číslo 3

 

Teď se mezi ně vklínila další hráčka jménem Lucie Očenášková, která se stará o festivalový Instagram, a do toho pod sebou také sdružuje spoustu teplých kamarádů. Mladých. Neokoukaných. Ambiciózních. Mezi Lucií, Sandrou a Marií tedy vzniká napětí. Mluví se dokonce o přesunech akvizicí, což by mohlo atmosféru ještě zjitřit. Ostatně všichni víme, co se dělo, když Katy Perry přetáhla dva tanečníky Taylor Swift…

 

Jaké jsou tedy momentálně v nejužším týmu vztahy? Nejlépe to ilustrují následující gify. Tohle je třeba Marie, když mluví veřejně a před svědky o Lucii:

A tohle je Marie, když o Lucii mluví v soukromí:

 

 

 

 

 

 

 

 

Sandra je také žena dvou tváří, Lucii je schopná na schůzce v Lucerně tvrdit toto:

 

 

 

 

 

Ale hned, jakmile Lucie odejde, Sandra odhalí svoji pravou podstatu:

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud nevíte, na čí stranu se přiklonit, přijďte na Mezipatra, kde kromě výše nastíněných vyhrocených scén uvidíte i práci nejen zmíněných žen. Díky Sandře můžete v úterý vyrazit na oceňovaný biopic Tom of Finland, intimní dokument Coby, v němž třiadvacetiletý trans muž sdílí svůj příběh, nebo blok krátkých filmů V očích druhých, který řeší různé podoby coming outu. Na blocích kraťasů je ostatně letos nával, což je zase zásluha Marie. Lavina lajků se snáší na festivalový Instagram, za což může Lucie. Pokud o tom ještě nevíte, tak právě na insta se letos celý festivalový tým vyfotil a představil. Lucie při vytváření příspěvků vypadala nějak takhle:

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezi členy festivalového týmu se teď každopádně rozjela tradiční soutěž o to, kdo dostane víc lajků. S počtem 96 vede ředitel festivalu Pavel Bicek, když si ale srdíčka rozkliknete, tak zjistíte, že 50 jich je odněkud z Indie. V závěsu za Pavlem je režisér festivalových Minut Lumír Košař s počtem 74, které mu nepřeje hlavně PR manažerka Marie, která se chlubí počtem 72, a Lumírův kamarád, copywriter Radek Mojžíš, jenž svoji fotku charakterizoval slovním spojením „unavený baset“.

Sandra se pyšní hezkou sedmdesátkou (ale pamatujte, Marie má 72), Lucie potom číslem 55. Zde se sluší poznamenat, že si Sandra, Marie i Lucie svoje fotky olajkovaly navzájem, to ale nic neznamená. Taková Sarah Jessica Parker také lajkovala posty Kim Cattrall, a všichni víme, jak to před pár týdny se Sexem ve městě dopadlo…

Zásadní na festivalovém Instagramu také je, koho začne sledovat festivalový miláček, italský režisér Simone Bozzelli, který na festival přivezl snímek Loris je v pohodě (Loris sta bene). Některé členy a členky mezipaterního týmu okouzlil natolik, že ho častují přezdívkami jako „italský Xavier Dolan“ nebo „nový Fellini“. Podle momentky z festivalové kavárny Patra nejvíce nelenila PR manažerka Marie a už ho začala verbovat k sobě do party gayů. „No co, Simone mi dal jako jediný srdíčko, je to snad zločin?“ nechala se slyšet. Co na to Sandra s Lucií?

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Škoda

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s