Mezipatra ohrožuje souboj dvou fag hags

Také jste si už na pátek preventivně zavolali sick day? Už zítra večer začnou v Lucerně Mezipatra, a to večírkem až do rána a projekcí filmu Kocour. O tomhle špičkovém intimním dramatu a dalších desítkách filmů z letošního programu si přečtete TADY, nikde si ale nepřečtete o tom, že dramata otřásají i mezipaterním týmem. Ředitel festivalu Pavel Bicek třeba ještě v úterý sháněl sako s flitry a kanárkovou kravatu na zahájení, vedoucí produkce Michaela Mladá ještě dnes provokovala svým klidem a vedoucí PR Larisa Blichová se ještě před půlhodinou ptala, proč je ve znělce vlastně kočka, a ne její pes Luděk.

Poslední proudukční schůze a 24 hodin do zahájení festivalu! Marie ani Sandra nikde

Poslední proudukční schůze a 24 hodin do zahájení festivalu! Marie ani Sandra nikde

Nejvíc ale taktizují programová koordinátorka Sandra Hezinová a píáristka Marie Barvínková. Mezi těmito dvěma pracovnicemi Mezipater totiž panuje stejná řevnivost a napětí jako mezi Eltonem Johnem a Madonnou nebo Květou Fialovou a Vlastimilem Harapesem. Na kameru vám sice nic neřeknou (Madonna), nebo budou rovnou zapírat (Harapes), vzájemnou animozitu ale dřív nebo později poznáte.

Marie a Sandra totiž platí za dvě nevýznamnější pražské fag hags. O tomhle fenoménu jsme psali TADY, ve zkratce můžeme říct, že fag hag je žena, která kolem sebe vítá společnost gayů. A Marie a Sandra v tomhle v rámci Prahy excelují. Marie je neoficiální vládkyní Vinohrad, tudíž ji potkáte hlavně v Budoiru u Sta rán, v Café Ideál nebo a v darkroomu v Termixu, Sandra je naopak capo de tutti tetky na Letné, tudíž ji potkáte v Cobře nebo v Bio Oku. A jak už to tak bývá, tyhle dvě ženy v Praze bojují o vliv.

Sandra Hezinová. Foto: Kdokoliv, jen ne Marie Barvínková

Sandra Hezinová. Foto: Kdokoliv, jen ne Marie Barvínková

„Moje stáj má mnohem menší věkový průměr než Sandry. A také je mnohem více kosmopolitní. Jeden studuje v Německu. A jeden pracuje v Googlu v Londýně. A já to také více filtruju, neberu každýho, Sandra podle mě zbytečně bere úplně všechno,“ vyjmenovává Marie svoje pražská aktiva i pasiva. Sandra ale rychle kontruje: „Moje stáj je početnější než Mariina, je také výrazně stmelenější. Občas, když sleduji Marii ve společnosti jejích gayů, připadá mi její stáj dost splašená. Kosmopolitní je moje parta spíš zážitky, které v cizině nasbírala v minulosti, vidím v tom ale jenom pozitivum – můžeme si donekonečna užívat pražských parties, pití ginů s tonikem po barech nebo domácích seancí nad aktuálními drby,“ říká Sandra. „Početnější? Nevím, můžeme to zkusit vygooglit,“ zvyšuje napětí Marie.

Marie Barvínková. Foto: Kdokoliv, jen ne Sandra Hezinová

Marie Barvínková. Foto: Kdokoliv, jen ne Sandra Hezinová

Jak tahle roztržka skončila, nevíme. Na Mezipatrech máte ale unikátní možnost poznat tyhle dvě Griseldy Blanco osobně a – teď pozor – přidat se do jedné či druhé stáje. Sandra bude nabírat po nedělní projekci filmu Ornitolog, která začne ve 20.30 ve Velkém sále Lucerny. Marie potom bude scoutovat po sobotní projekci coming of age dramatu Barash, které začne ve 20.30 také v Lucerně. Čekejte nezávazný small talk, počítejte však s tím, že cca po deseti sekundách bude mít jedna či druhá jasno. Zda v případě většího počtu zájemců rozhodne o vítězích klasická disciplína „2 hodiny/400 euro/Arkády Pankrác/téma outfitu podzim“ odmítly Marie i Sandra komentovat.

Sandra ve svém přirozeném prostředí.

Sandra ve svém přirozeném prostředí.

Marie ve svém přirozeném prostředí.

Marie ve svém přirozeném prostředí. „Ty holky neznám,“ uvedla.

2 thoughts on “Mezipatra ohrožuje souboj dvou fag hags

  1. Pingback: Sami za sebe na Instáči | mezipatra spatra

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s