Co dělat, když vás někdo zatáhne na Mezipatra

Pokud jste ještě nikdy nebyli na Mezipatrech a letos se chystáte, tak vězte, že… Nejdete na Mezi ploty. Na Bohnice jsme sice dva dny před zahájením zralí všichni, o divadlo ani o hudbu ale na Mezipatrech primárně nejde. Jde hlavně o filmy – letos jich bude 66, většinu z nich uvidíte v české premiéře a spousta z nich již ovládla světové festivaly. Mezipatra znamenají ale mnohem víc, jak ví nejen všechny pražské buzny. Co tím konkrétně myslíme?

Není to jen pro buzny

Na Mezipatrech potkáte jak hip partičku v černém, která po zahájení zamíří rovnou na Polygon, tak partičku matek té hip partičky v černém. Na Mezipatrech zažijí extázi všichni. To nejsou prázdné řeči – dle našich průzkumů je jen polovina festivalových diváků queer.

Tvářemi festivalu jsou letos herec Stanislav Majer a novinářka Bára Šichanová

Tvářemi festivalu jsou letos herec Stanislav Majer a novinářka Bára Šichanová

Není to jen queer

Mezipatra nevybírají filmy jen pro to, že jsou queer. Mezipatra vybírají filmy, protože jsou dobré. Nikdy se tak nestane, že byste v programu našli film, v němž by se například řešilo jen to, že je někdo teplý a jeho okolí to nepřijímá. Nemusíte být žádný filmový expert, abyste se přesvědčili, že naše programové oddělení chce od filmů trochu víc, přičemž ale nezapomíná na diváka. Prostě přijďte. Spectre budou navíc dávat i po festivalu, takže klid.

Standa hraje i ve znělce, kterou natočil Jakub Šmíd (vlevo). Vpravo ředitel Mezipater Pavel Bicek

Standa hraje i ve znělce, kterou natočil Jakub Šmíd (vlevo). Vpravo ředitel Mezipater Pavel Bicek

Party!

Registrovaným partnerem mezipaterních filmů jsou samozřejmě party. Jsou divoké, jsou nápadité a jsou až do rána. Jejich vlajkovou loď kormidluje elektro bohyně Planningtorock. Kotví v sobotu v NEONE, od 22 hodin, s Lunchmeatem, dalšími DJs a s námi. A ne, že bude na Swarmu trendovat zas jen „na cigárku před NEONE“! Jo, a pivo tam stojí osmadvacet korun.

Lístky kupujte v předstihu. Jinak si nesednete.

Lístky kupujte v předstihu. Jinak si nesednete.

Lidi!

Bývalé přítelkyně, přítele i současné crashe na Mezipatrech potkáte určitě. Mimo to ale spoustu nových lidí, které samozřejmě neoslovíte přímo, ale napíšete jim na Tinderu nebo na Grindru. Jsme přece lidi. Také uvidíte, jak festival poprvé kočíruje nový ředitel Pavel Bicek, jenž vám vysvětlí význam slova „Mezipatra“ klidně i ve čtyři ráno. Můžete si být zkrátka skoro jisti, že se v kavárně Lucerna najde někdo, kdo bude při pohledu na vás smyslně okusovat chlebíček.

Respektive vám zasedne místo Emma Smetana se svým hot boyfriendem.

Respektive vám zasedne místo Emma Smetana se svým hot boyfriendem.

Brno!

Mezipatra se nekonají jenom v Praze. Už od 12. listopadu se celý festival přesune i do Brna, kde vás kromě filmů zaujme i bohatý doprovodný program včetně přednášek, divadla nebo speed datingu. Už vás nudí a nezajímají pražské buzny? Zamiřte prostě na festival do Brna a najděte si někoho tam.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s