Trpí také homosexuálové heterofobií?

Za lístky na nového Xaviera Dolana by sice někteří zabili svoji matku, nejúspěšnějším film v historii Mezipater je ale třeba hledat někde jinde. A dopoledne. Když totiž Lucernu opouští poslední party tahouni, pod koněm se pomalu šikují studenti pražských středních škol. Míří na školní projekce, často opomíjenou, ale o to víc podstatnou součást Mezipater. A právě na školních projekcích se i letos promítal dokument Jak jen mohla o HIV pozitivní Švédce Lillemor. Film, který se v originále jmenuje Ingela Lekfalk: Hur kunde hon, a kterému neřekne nikdo jinak než Her Kunda, je nejnavštěvovanějším titulem v historii Mezipater. Za tři roky jej viděly tisíce studentů. Her Kundu ovšem neviděli někteří členové programového týmu, ale přesto věří, že ji máme.

film

Slečna Lucie musela být každé ráno v Lucerně jako první. Právě se checkla s hashtagem Victoria Beckham.

Slečna Lucie musela být každé ráno v Lucerně jako první. Právě se checkla s hashtagem Victoria Beckham.

Školní projekce organizuje slečna Lucie Kräusslová , která střídavě čelí otázkám typu „Trpí také homosexuálové heterofobií?“ a vybírá vstupné. Pomáhá jí Oldřich Bašta z Domu světla, který se studenty po projekci debatuje. „Jak jen mohla jsem viděl jedenáctkrát a pořád se mi to líbí. Přednášky na téma HIV/AIDS dělám přes dvacet let a kdybych nebyl sám HIV pozitivní, tak by mě to asi nenapadlo. Samozřejmě se všechno mění. Dřív se mi učitelé báli nabídnout kafe a říkali, že by s HIV pozitivním nešli do bazénu,“ říká 47letý muž, který je pozitivní 28 let. „Nakazil jsem se ještě za komunistů. Po stanovení diagnózy za mnou doktor poslal policii, která přijela autem se sedačkami potaženými igelitem. Skončil jsem v cele předběžného zadržení. Pak na venerologickém oddělení kolem mě chodili v těch skafandrech, jako teď při ebole. Za minulého režimu dostávali HIV pozitivní víza, aby se jimi establishment nemusel zabývat,“ vzpomíná Bašta, mimo jiné zakladatel Domu světla.

Na školní projekce vyrazili i studenti v Brně, kde Mezipatra až do soboty pokračují. Na Her Kundu si lístky nevyzvednete, dneska ale vyražte na drama malého kudrnatého kluka z Caracasu s názvem Příšerný vlasy nebo na tajnou projekci Film in the Closet. Zítra se promítá držitel Zvláštního uznání poroty V jeho očích s českou audiodeskripcí či divácký hit Jak kluk potkal holku. Celý program najdete klasicky TADY.

lidi

Mezipatry ale stále žije i Praha. Pokud na pražskou část také vzpomínáte, můžete nám vyplnit dotazník. Zatím se nám sešlo moc fajn odpovědí. O Facebooku Mezipater jste nám třeba napsali, že je na něm „málo informací“, „informací tak akorát, ani málo, ani moc“ i „někdy až moc infa“, takže teď přesně víme, co na Facebooku změnit. Děkujeme! Pražský tým ale žije i tím, že se ve velkém objevil serveru White Media v sekci Hnusáci a úchylové. Zbytek týmu závidí a do White Media posílá své fotky s žádostí o publikaci. Není totiž větší prestiže i většího potvrzení, že svoji práci děláte dobře.

rumpel

Aleš se na White Media objevil i se svým partnerem. Jejich pes Matylda se prý na seznamu objeví v řádech týdnů.

kajankova

Duševně narušená Lucia skutečně je. Hlavně den před uzávěrkou programu Mezipater.

bicek

Proslýchá se, že homosexualitu a levíčáctví Pavel zatáhl i do Českého Krumlova.

malikova

Ředitelka pro Brno Kristýna je s fotkou na White Media spokojená…

barvinkova

…zato PR asistentka Marie Barvínková horečně hledá kontaktní mail a chce fotku změnit.

machill

Editor katalogu Dan Machill to schytal i s telefonem. Tolik pozvánek na rande prý ještě nedostal.

Jan Škoda

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s