Budou letos Mezipatra?!

Šéf Mezipater Aleš Rumpel učí svojí fenku grifona brabantského jménem Matylda plavat v jezeře, spravuje její facebookový profil a o sobě mluví jako o klasické „buržoazní buzně, která s sebou furt tahá minipsa“. Programová ředitelka Lucia Kajánková píše o potenciálních festivalových filmech, že jsou „mocninou pekla“, „nudnější wikipedií“ či „videoklipem, kde kromě chlapa v legínách není žádná LGBT tematika“. A manažer festivalu Pavel Bicek? Ten podle fotek na facebooku „kopí seno“ doma v Zubčicích na Českokrumlovsku.

Stejné rodiny, stejná práva

Různé rodiny, stejná práva!

Do záběru se prý nevešlo dalších 478 kop a jedna půlkopa.

Do záběru se prý nevešlo dalších 478 kop a jedna půlkopa.

Otázka je jasná. Budou letos vůbec Mezipatra?

Budou! Facebook totiž klasicky klame a členové festivalového týmu znovu odsouvají svoje partnery, jiné práce a vuittonky s minipsy uvnitř na druhou kolej. 15. ročník největšího queer filmového festivalu ve střední Evropě s filmy, co rozhodně nejsou z pekla, proběhne v Praze od 6. do 13. listopadu a v Brně od 15. do 22. listopadu. Listopad je ale daleko a takový srpen je mnohem, mnohem blíž. Mezipatra se proto vrací na Prague Pride s letním kinem a čtyřmi projekcemi queer filmů v české premiéře. A jídlem! Co jídlem. Jídlem zdarma! Festivalová kuchařka a vedoucí shopu Sára Němečková je sice často podrážděná, pro recept na její spenátový quiche by ale pražské foodbloggerky zabíjely. Na akci Mezipatra – Identita ve městě tedy uvidíte filmy, najíte se a pokud budete chtít, tak i prodiskutujete témata filmových guilty pleasures nebo fenoménu do-it-yourself. A pozor, dorazí také organizátoři a vítězové gay soutěží krásy. Kdo z nich si přeje světový mír nejvíc? Podrobný program hledejte níže:

Můj svět je disco Pondělí 11. srpna, Containall, Malá Strana

Magický realismus se setkává s ost-algií v letošním diváckém hitu queer festivalů s názvem Můj svět je disco (Ich fühl mich Disco). Hlavní hrdina Florian se potom v bouřlivé pubertě nesetkává se svým otcem, ale hlavně s osmdesátkovým discokýčem. Možná se však nakonec setkají všichni. Vy si dejte sraz ve 20.30 hodin, kdy začínáme.

Guilty Pleasures Úterý 12. srpna, Containall, Malá Strana

V 17.30 hodin program odstartujeme svačinou a diskuzí na téma filmová guilty pleasures. Všichni je máme, ale jen někdo o nich beze studu promluví. K lásce k Discopříběhu se nicméně přijdou vyznat renomovaní kritici i filmoví fanoušci. Ve 20.30 hodin navážeme projekcí neprovinilého potěšení – romantického dramatu Šťastný konec?! (Happy End?!), ve kterém se studentka Lucca vydává na neočekávaný roadtrip se sexy rockerkou Valerií.

(Ne)šikovné ruce Středa 13. srpna, Containall, Malá Strana

Třetí den v režii Mezipater započne v 17.30 hodin svačinou a diskuzí s holkama z blogu Minty Finty, které si všechno dělají rády samy. Do kouzla do-it-yourself vás zasvětí také, pak se společně podíváme na transgender romantickou komedii Jak kluk potkal holku (Boy Meets Girl). Snad nás před projekcí Minty Finty naučí, jak si vyrobit papírové kapesníčky! Začátek je ve 20.30 hodin.

Gay roku, těší mě Čtvrtek 14. srpna, Containall, Malá Strana

Poslední den s Mezipatry bude krásný. Přijdou totiž vítězové i organizátoři soutěží Mr. Gay či Gayman, aby nám osvětlili, co vlastně tyto akce hledají a co oslavují. Přijďte se zeptat i vy, ve 20.30 navážeme projekcí dramatu Neznámý od jezera (L’inconnu du lac), u kterého dost možná také leží gay, kterého všichni chtějí.

Abychom vás nalákali, přidáváme pár fotek letního mezipaterního kina na loňské Prague Pride:

mezipatra2

mezipatra3

mezipatra4

mezipatra6

meziopatra5

2 thoughts on “Budou letos Mezipatra?!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s