Přejetý ředitel, 140 hodin v Lucerně a taneční battle. Mezipatra jedou na doraz!

Tým Mezipater po dobu festivalu na ulici nepotkáte. V práci taky ne. Ve škole jakbysmet. V restauraci, kde se nečepuje olej z friťáku do bezedných kelímků, lidi z týmu taky neuvidíte. Festivalový týden je pro produkční, programmery a píáristy zkrátka obdobím, kdy zanedbávají povinnosti, skutečné i imaginární partnery i oblíbené seriály. V době festivalu tým najdete v Lucerně a Světozoru, s výrazem na hraně mezi šíleností a absolutním blahem. Každý den festivalu je výjimečný, protkaný událostmi, které vlastně nikde jinde nelze zažít. Je to adrenalin, moře práce a kupa starostí, vykoupená plnými sály spokojených diváků. Jak takový průměrný festivalový den pro tým vypadá?

5.30 Probouzí se vrcholný management Mezipater. Šéf festivalu Aleš Rumpel a programová ředitelka Lucia Kajánková jedou do televize, aby tam mluvili o letošním ročníku. Vypadají při tom takhle:

alesluciaPokud dneska na festival nikdo nepřijde, nedivíme se.

9.00 Probouzí se širší tým Mezipater. Kafem se sprchuje každý doma, jen vedoucí produkce Pavel se probouzí v kanceláři v Lucerně, kterou prakticky neopuští. Z okolí Lucerny se nevzdálil už 140 hodin. O jeho osudu prý bude vyprávět film 140 hodin, volné pokračování snímku 127 hodin, který pojednával o Jamesi Francovi, kterému se zasekla ruka pod balvanem. James Franco si tu ruku pak uříznul.

12.00 Když jsme u těch končetin… Nohu šéfa Mezipater Aleše Rumpela přejíždí dodávka. Část webu Mezipater nefunguje a hlásí chybu. V Lucerně došly chlebíčky s bramborovým salátem. Komu letos Mezipatra leží v žaludku? Nám neleží v žaludku nic, protože došly ty chlebíčky.

Wanted!

Wanted! Foto: Friaou Lein

14.00 Programový tým Mezipater má plné práce se shippingem, tedy dopravou filmů z celého světa do Česka na náš festival. Programový asistent Radek Hosenseidl a programová ředitelka Lucia Kajánková střídavě telefonují s lidmi z Lublaně i z Kyjeva a dojednávají převoz filmů. Z telefonu slyšíme útržky:

– Do you know Brane from Ljubljana? He has your DCP.

– You don’t know Brane from Ljubljana? Why don’t you know Brane – He is from Ljubljana. He has your DCP.

– Yes, yes, Mezipatra – that’s not you. That’s you? You should call Eva from Thessalloniki, she will send you!

– Sorry, sorry, call Igor from Kyjev!

Film nakonec doráží, nedorozumění je způsobené tím, že v Lublani žijou dva muži jménem Brane a oba měli Mezipatrům poslat různé tituly. Ano, vyšší pravděpodobnost měla i ta nedávná výhra 400 milionů korun ve Sportce.

15.00 PR asistentka Nikola Bratrychová se až po uši zamilovala do francouzského děvčete jménem Adèle, tedy hlavní hrdinky jednoho z hitů letošního ročníku Život Adèle. Nikolu proto nenapadlo nic lepšího, než se vydat obrážet pattiserie Paul a roztomilou dívku hledat. Nakonec ji nachází na plakátu konkurenčního filmového festivalu. „Adèle, jak si mi to mohla udelat?“ píše zdrcená Nikola na Facebook.

16.00 Na projekci do Světozoru přišlo málo lidí. Vedoucí kina Michaela Mladá přemýšlí, že se svlékne.

16.00 Na projekci do Lucerny přišlo hodně lidí. Vedoucí kina Ania Cingrošová přemýšlí, že se svlékne.

Podpořit nás přišla i bývalá PR manažerka Anička, proslavená v týmu tím, že často rodí děti.

Podpořit nás přišla i bývalá PR manažerka Anička, proslavená v týmu tím, že často rodí děti.

18.00 Produkční Pavel Bicek a Ania Cingrošová se pokoušejí zrušit kurz latinskoamerických tanečních, který má za hodinu proběhnout v kavárně Lucerny. Narozdíl od produkčních zmíněných tanečních si totiž nemyslí, že by salsa a mambo umocnily příchod stovek diváků z vyprodané projekce filmu Ve jménu… Taneční battle nakonec vyhrává crew Mezipater a Marka Ebena s Terezou Kostkovou posílá zpět na Kavčí hory.

Toto foto je na blogu uloženo pod názvem Pavelania. I to o lecčems vypovídá.

Toto foto je na blogu uloženo pod názvem Pavelania. I to o lecčems vypovídá.

19.00 Na akreditacích je dusno. Produkční Sára Němečková odpověděla na otázku, kdo se jí na Mezipatrech líbí, všeříkající odpovědí: „Kromě Peti Lubojacki?“ Protokolářku Karolínu Poliakovou to tak rozesmutnilo a rozhodilo, že si místo press akreditace v laminovačce zalaminovala ruku.

19.30 Řada nešťastných příhod nekončí. Vedoucí Světozoru Michaela Mladá je v týmu proslavená tím, že několikrát týdně padá na zem. Poprvé na Mezipatrech vrávorá, klopýtá a padá i tentokrát, a to rovnou před zaplněným sálem Světozoru. Kromě hasičů ji zvedají i dva mladíci, kteří se prostřednictvím záchrany seznamují a po projekci vyrážejí na drink. Michaela dostává přezdívku Michaela Iboys Mladá.

20.00 Šéf produkce Pavel si stěžoval, že ho na festivalu za léta práce nikdy nikdo neoslovil. Včera se to změnilo, a to scénou skoro jak z mezipaterního filmu. Pavel dostal číslo, které mu sympatický mladý muž poslal přes barmana v Lucerně. Teď má Pavel rande. Kolem Pavlova stolku nyní v minutových intervalech prochází vždy jiný člen týmu a analyzuje situaci. Ráno je rande tématem číslo jedna v týmové facebookové skupině. Pavel dostává desítky esemesek. Pavel už rande na Mezipatrech nikdy mít nebude.

23.00 Sedíme v jednom z fastfoodu na Václaváku a víčka si podpíráme hranolkama.

A takhle my si tady žijem!

Přijďte se podívat, dnes do Světozoru na One Zero One a zítra na zakončovací party. Zakončujeme filmem Kluci nepláčou. My ale plakat budeme. Usedavě.

Jan Škoda

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s