Mezipatra se ztratila v lese. Záhada Blair Witch na Slapech!

Pokud jste chtěli v průběhu listopadu jet za babičkou, zazimovat zahradu na Vysočině nebo zkrátka odjet mimo dosah pražských kin Lucerna a Světozor a brněnských biografů Art a Scala, tak… Zapomeňte. Odvolejte. Přeložte. Ať dá babička tu večeři do trouby a tu tisícovku na přilepšenou znovu zašije do polštáře. Od 7. do 15. listopadu vás chceme na Mezipatrech v Praze a od 13. do 20. listopadu na Mezipatrech v Brně. Proč? Protože to bude velké, dobré, sexy a na přilepšenou tam dostanete několik desítek filmů výjimečných kvalit. Programový tým totiž znovu propotil gauč, shlédl všechno queer od show Aleše Cibulky Sejdeme se na cibulce, pětibojů moderního pětibojaře a olympijského medailisty Davida Svobody, který nemá přítelkyni, ale spoustu „dobrých kamarádek“ i data narození zpěvačky Cher. Nebojte se, do kinosálů nakonec nevypreparoval Růžovoučký sporáček Lukáše Rejmona, ale třeba lesbické drama Život Adele, u kterého v Cannes slintali jak diváci, tak festivalová porota, která filmu přiřkla Zlatou palmu. Holky s holkama, táhněte. Teda táhnou. Všechny. Pardon.

Film Život Adele je o lesbách a trvá skoro tři hodiny. Ty vtipy o waterboardingu si nechte, jo?

Film Život Adele je o lesbách a trvá skoro tři hodiny. Ty vtipy o waterboardingu si nechte, jo?

Příprava letošních Mezipater finišovala na intenzivním víkendu na Slapech, kde se v malebném venkovském stavení sešel skoro celý tým. Bylo to velké, bylo to podnětné, bylo to rurální. O tom, že venkovský vzduch svědčí duši, kreativitě i plicím prodchnutými bensonkami věděl i Tomáš Hanák v Cestě z města. My jsme na víkendovce sesumírovali podobu letošního festivalu, mezi stezkou odvahy a školením na téma „uzel dračí smyčka“ upevnili vztahy mezi jednotlivými festivalovými odděleními a načerpali trochu energie před listopadovým startem.

Programový tým bedlivě sleduje, jak programová ředitelka Lucia pracuje. Gratulujeme.

Programový tým bedlivě sleduje, jak programová ředitelka Lucia pracuje. Gratulujeme.

Zatímco šéf festivalu Aleš se ztrácí v lese. Jo, vypadá to tu jako v Blair Wich a ne, nepomáháš mi.

Zatímco šéf festivalu Aleš se ztrácí v lese. Jo, vypadá to tu jako v Blair Wich a ne, nepomáháš mi.

A tady už Aleše odvádí z lesa záchranný tým vedený šéfem produkce Pavlem. Festival je zachráněn!

A tady už Aleše odvádí z lesa záchranný tým vedený šéfem produkce Pavlem. Festival je zachráněn!

Hlavní však byla jiná věc. S tvůrcem letošní znělky Jakubem Šmídem jsme natočili video pro server Hithit.com, díky kterému chceme získat finanční pomoc pro Mezipatra. Ve videu jednotlivá festivalová oddělení sdělují, co by jim nejvíce ulehčilo práci, ale na co zároveň nemají prostředky. Byla to nadsázka. Ventilátor pro propocený gauč nebo psí hotel pro štěně šéfa festivalu Aleše Rumpela bychom přivítali, hlavně ale potřebujeme prostředky pro organizaci samotného festivalu. Festivalový tým peníze nechce, přehlídku dělá zadarmo, z lásky a to jsou ty největší love. Letenky hostům a pronájem kin se ale ze štěněčího pohledu šéfa produkce Pavla Bicka zaplatit nedokážeme. Proto vás, čtenáře festivalového blogu i diváky Mezipater žádáme o podporu. Na Hithitu si sami určíte, jak tučná vaše podpora bude. Vaše peníze samozřejmě nechceme zadarmo. Na webu si vyberete odměnu, která čítá i štěněčí pohled Pavla Bicka, drink s jeho osobou i pár volňásků. No, neberte to. Na výběr je toho samozřejmě víc, hitem je prý osobnostní analýza od programové ředitelky Lucii Kajánkové a následný výběr filmů podle této analýzy. Jung s Freudem se prej nechytaj.

PODPOŘTE, PROSÍME, MEZIPATRA. TEĎ A TADY.

Těšíme se na Vás v kině!

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s