Hledám gaye. Zn. kamaráda!

K holčičím kamarádkám to gaye táhlo odnepaměti. Justin Bieber má Selenu Gomez, Aleš Cibulka Květu Fialovou a Albus Brumbál profesorku McGonagallovou. Svoje fag hags mají ale i kluci, co pracují na Mezipatrech. Je to přirozené. Fag hag je totiž podle nejčastější definice dívka či dospělá žena, která miluje prostředí plné gayů, mezi kterými se cítí jako ryba ve vodě a z nichž rekrutuje svoje nejlepší přátele. Fag hag je pro svého (ale i své, za některými dívkami se šikují celá hejna kluků!) gaye občas až nekritickou obdivovatelkou, hlavní facebookovou lajkerkou, osobou se spolehlivějším gaydarem než má aplikace Grindr, a tedy i občasnou dohazovačkou. O fag hags se na tomto blogu už referovalo, a to když v jednom příspěvku zazněla alternativní definice: „To je hetero holka, co nemá žádnej život a žádný vztahy. Řeší jen vztahy svojí buzny, se kterou chodí na kafe a na drinky.“ Mezipaterní ženy se však této příkré definici vzpírají. Háčkování ponožek s nápisem forever alone a prokládání čokoládového Manhattanu Modrým Portugalem mají na programu jen v sudé týdny. A kluka, co nebyl jen v jejich hlavě, už třeba taky jednou měly. A ne, DVD s Bridget Jonesovou se neseká, protože si ho nepouštim každej víkend. Takový blbý dotazy.

Pavel Trávníček a Sabina Laurinová, Zdeněk Škromach a nafukovací bazének, šéf produkce Pavel a šéfka Lucerny Ania...

Pavel Trávníček a Sabina Laurinová, Zdeněk Škromach a nafukovací bazének, šéf produkce Pavel a šéfka Lucerny Ania…

Loajální fag hag samozřejmě může zafungovat i jako fejková přítelkyně, kterou nastrčíte před mamku, když se zeptá, kdy už konečně přivedete na nedělní svíčkovou nějakou slečnu. Této služby samozřejmě nejčastěji využívají kluci, kterým by v Rusku za propagaci homosexuality zatkli i zubní kartáček. Přeborníkem ve zmíněné disciplíně byl pak tuzemský zpěvák Honza Bendig, jehož genofond má sice blíž k Janu Zelenkovi, než ke Clintu Eastwoodovi, to mu ale nebránilo nechat se nafotit pro iDnes.cz v rubrice Láska pod lupou. Lásku představovala jistá Miroslava Pikolová a na fotkách je vidět, že si Honza místo ní představoval Miroslava Pikolu. V rozhovoru to pak korunoval tím, když řekl, že si s Mirkou rozumí, že je přátelská a že nemůže říct, jestli se mu líbí víc ráno nebo večer. Ne, Honzo, opravdu ne. Prosím. Budeme ti věřit všechno, i to, že země je placatá a že ji na hřbetu nesou sestry Štikovy, o lásce k Mirečce nás ale nepřesvědčíš. Honza si to naštěstí vzal k srdci a vyoutoval se. Jeho přítel se pak stal i jeho manažerem, obral ho o peníze a ve Friends tančil s jiným klukem. Ale to už je jiný srandovní příběh.

Táto, podívej! Tolik nápadnic! To nám určitě brzo přijde nějakou představit! (zdroj: Facebook)

Táto, podívej! Tolik nápadnic! To nám určitě brzo přijde nějakou představit! (zdroj: Facebook)

Pravověrné fag hags, kterým v teplém baru přistává na stůl Cosmopolitan ještě před dosednutím, a které v Termixu při kontrole u vyhazovačů nemusí vyklepávat jehly, měly navíc kamarády gaye ještě předtím, než to bylo cool a než svého gaye začala chtít každá úřednice z berňáku. To je totiž složitější příběh. Kdysi dávno dostal jistý copywriter klíčová slova „supermarket Terno“ a „gay“. V záchvatu kreativity copywriter vymyslel článek s titulkem „Gay kamarád je takové malé životní terno.“ Chytly se toho ženské magazíny a titulky s výzvou „najděte si kamaráda gaye, snoubí se v něm to nejlepší z ženy i muže“ už křičely napříč Cosmopolitany, Vlastami a Vařením a uklízením. Elévky pak časopisy naplnily texty, v nichž se to jen hemžilo perlami typu:

„Uvažuje jako ženská, ale chová se jako chlap!“

„Jestli chcete přítele na celý život, měl by být určitě teplý!“

„Když s ním jdete do společnosti, bude hezky vonět, bude oholený, bude mít na sobě perfektně padnoucí oblek a nebude neoholený jak Neandrtálec!“

„Mít za přítele gaye připomíná tak trochu reklamu na šampón, který má v sobě i kondicionér!“

„Na diskotéce bude patřit mezi nejlepší tanečníky!“

„Homosexuálové bývají pečlivky, nemají rádi nepořádek, všechno v jejich bytě bývá tip ťop a milují doplňky, jsou estéti. Prach byste v jejich bytě museli hledat mikroskopem. A jak umí vařit!“

Gay z těchto článku vycházel jako taková větší, dobře oholená a přítulná Čivava z Beverly Hills, gayové pak jako homogenní masa Osmany Laffitů, co v sobě ale má i kus Blanky Matragi. Nebohé čtenářky těchto magazínu jsou pak při lapení vytouženého homosexuála občas zklamané. Ten kluk, co je na kluky, často totiž neví, zda boty Pucci pasují ke kabelce Gucci, včera si k snídani uklohnil vločky s marmeládou a na páteční diskotéce vypadal jako opilý člen Českého paralympijského týmu. Pravověrné fag hags naproti tomu gaye nepovažují za doplněk k šatníku, nejsou překvapené, když má třeba v bytě bordel jak v tanku, nemá přezdívku Carrie a na Ebayi nevydražil Madonnin ustřihnutý nehet.

Ještě štěstí, že vesmír zůstal v rovnováze a jiný copywriter dostal klíčová slova „Adele“ a „gay“. Vytvořil pak článek „Zpěvačce Adele přebral gay kamarád partnera“ a zájem falešných fag hags o osobní buznu polevil. Uf.

Co fag hags neříkají:*

„Až se tu sejdeme za deset let a budeme pořád sami, vezmem se a budeme mít dítě, jo?“

„Co myslíš, měla bych si k těmhle náušnicím koupit šaty v tmavě oranžové, meruňkové nebo hyacintové barvě?“

„Máme v práci novýho kolegu. Myslim, že je teplej. Měli byste se seznámit!“

„Jak jsi vlastně poznal, že seš na kluky?“

„To je tak skvělý, že mám kamaráda gaye. Kdy půjdem nakupovat?“

„Kdy půjdem do fitka?“

„Určitě brzo najdeš někoho, kdo si tě bude vážit!“

„Vy to seznamení máte lehčí!“

„Vy to seznámení máte fakt těžší…“

„Kdo z vás je aktiv?“

„To je hrozný, všichni hezký kluci jsou teplý!“

„Sluší mi to?“

„Nejsem v tom tlustá?“

Co fag hags říkají:

Tyjo, Mezipatra mají časově omezenou nabídku permanentky na sedm filmů za cenu pěti! S právem první noci a VIP večírkem v ceně! Tam si zas nikoho nenajdeš, ale bude to party podzimu!

*Volně inspirováno videem Shit Girls Say to Gay Guys

Jan Škoda

4 thoughts on “Hledám gaye. Zn. kamaráda!

  1. Pingback: Mezipatra ohrožuje souboj dvou fag hags | mezipatra spatra

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s