Brněnskou šéfku Mezipater regeneroval Masterchef!

Odeslali jsme poslední tiskovku. Rozloučili jsme se s posledním hostem. S posledním divákem. Rozdali jsme ceny, tu diváckou půvabnému Místy oblačnu, tu oficiální sugestivnímu Neodcházej, o kterém možná uslyšíme na letošních Oscarech. Vybrali jsme poslední milion na vstupném (of course). Opustili jsme zkrátka pražskou Lucernu i brněnský Stadec, po několika týdnech se rozutekli nazpět do svých domovů a 13. Mezipatra řádně ukončili. Přesto zde zůstává jedna věc nevyřčená a nevyřešená. Ne, nikdo neztopil letenky od našeho partnera KLM pro vylosovaného šťastlivce z řad diváků. Čtenáři tohoto blogísku si nikdy nemohli nic přečíst o brněnské části Mezipater. Rest napravujeme TEĎ.

Johana Švarcová je nejlepší budovatelkou. Atmosféry

A proč nezačít od konce? Na zakončovací party zahrála DJ Johana Švarcová z kapely Kazety. „Hrálo se mi nakonec dobře, ale brněnská Mezipatra by mohla být do budoucna míň pionýrská a více sexy,“ říká Johana s tím, že samotné DJování ji bavilo. „Akorát atmosféra se musela budovat od nuly, což je v tak pokročilé hodině trochu killing,“ dodává.

František se sestrou známé slečny Juliány, slečnou Klárou.

Vedoucí brněnských pionýr… pardon, produkce František Březina si večer užil stoprocentně. A pozitivní ohlasy má i od návštěvníků. „Čekal jsem sice trochu víc lidí, ale bylo to super. Zábava až do rána. Těšil jsem se na to, celý festival totiž trávím pracovně, stihnu jen občas zaběhnout do sálu třeba na nějaký kraťas,“ vypráví František.

Kristýna (uprostřed) letošní Mezipatra zakončila. Krásně.

Otěže brněnských Mezipater držela pevně v rukou Kristýna Malíková, studentka managementu v kultuře na Masarykově univerzitě. K Mezipatrům se poprvé dostala v roce 2007 jako dobrovolnice, pak chvíli zajišťovala shipping a letos stanula v čele jihomoravského týmu. „Celý festival jsem lítala hlavně tam, kde byly potíže, přesto to bylo skvělé. Dík patří celému týmu,“ vypráví Kristýna. Brno bodovalo hlavně propracovaným doprovodným programem. Jeho nejvýraznější částí byla tajná projekce v Kině Kryt vybudovaném v protiatomovém… krytu.

Prostě dobovka!

Prokletý ostrov? Přelet nad kukaččím hnízdem? Nedělejte si legraci!

Ale diváci se nevyděsili. A přišli.

„Mělo to úžasnou atmosféru. To místo je opravdu zakonzervované v jiné době, návštěvníci si mohli prohlédnout celý prostor. Tým a dobrovolníci na sobě měli bílé pláště a k divákům se chovali jako k chovancům ústavu. To korespondovalo se samotným filmem, českou klasikou Requiem pro panenku,“ líčí Malíková s tím, že film Filipa Renče vybrala proto, že ho hodně lidí nevidělo a že už dlouho nebyl v televizi. To je velmi rozumné.

Narváno bylo ale i na jiných projekcích.

Něco se děje…

…asi nějaká performance.

Z náročného festivalového týdne se Kristýna nezregenerovala prostřednictvím své ženy, nýbrž prostřednictvím pořadu Masterchef. „Koukala jsem na americkou verzi, tak jsem si odpočinula. Nicméně pak jsem zjistila, že si musím už vážně udělat pořádek v dokladech a ve vyúčtováních. Teď se už zase musím věnovat škole, která šla v posledních týdnech do pozadí,“ přemítá svědomitá a vzorná Malíková.

I brněnský tým se chtěl uklonit. Tak se prostě předklonil.

Aleš Rumpel se prý s představiteli brněnské queer scény bavil o dětech. Ooops!

Do Brna se vypravili i vyslanci pražské části Mezipater. O dojmy se ihned chtěl podělit vedoucí pražských pionýrů Pavel Bicek, který analyzoval brněnské chlapce a muže. „Jsem překvapenej, je tu spousta pohledných hipstrů, ale totálně nejkrásnější je číšník ze Stadecu. Podle mě by o mě mohl mít zájem, ale je v Brně. Tak alespoň chodím objednávat i jiným lidem, Aleš to organizuje tak, abych tam chodil co nejčastěji,“ psal nadšeně a horečně a připojil své foto u „Queer stěny“.

Na queer stěnu si mohl každý přišpendlit queer panáčka ke své orientaci…

Někdo prý k panáčkovi přispendlil i telefonní číslo. Pavle?

Jasně, že to byl Bicek.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s