Mezipatra opouštějí Prahu ve velkém stylu. A vás milují!

Sotva jsme se všichni (tým i diváci) adaptovali na festivalový režim, už končíme. Není to k vzteku? V Lucerně je právě v plném proudu zakončovací ceremoniál pražské části 13. Mezipater. Moderuje ho zpěvačka Klára Vytisková, nejlepší filmy sbírají ceny a celý tým Mezipater se škrábe na pódium, aby mu hosté zatleskali. Což je část večera, kvůli které někteří (mužští) členové štábu strávili celé odpoledne v Palladiu. Modelky.

U tohotu stolu v Lucerně jsme týden žili.

Pražskému týmu Mezipater tímto aktem skončí režim, na který lidské tělo není úplně uzpůsobeno. Posuďte sami. K snídani stihnete rychlé kafe na cestě do kina, ke svačině si dáte dvojku bílého. Dvojka bílého a gauloiska nahradí i oběd, k odpolední svačince si stihnete doběhnout pro cheeseburger do mekáče. Jé, on už je večer a film! Večeří se víno, pivo a coca-cola. Gauloisky. V libovolném pořadí. Jé, ona už je jedna ráno! Proboha, nonstop Mekáč na Václaváku je z technických důvodů uzavřen? Poď pro klobásu.

Bude nám smutno.

Zkrátka a dobře. Stravovací návyky se v době festivalu mění. Překrucují. Mutují. Abychom všechno stíhali. Aby výsledkem naší práce byly plné sály diváků. Spokojených diváků. Kolik jich vůbec letos do Prahy přišlo? Přesné číslo nikdo nezná, z kuloárů ale zaznívají zkazky o letošní výjimečně vysoké návštěvnosti. Pokud se promítal snímek, jehož anotace obsahovala fotku dvou nahých, krásných, mladých, objímajících se gayů, sál praskal ve švech. Z „diváckých výprav“ se tak těšily snímky Za zdmi a Neodcházej. Sexy kluci holt prodávaj. A táhnou.

Mezipatra ale samozřejmě nabídla i mnohem méně přímočaré kousky. Do Galerie Langhans zavítal soubor Depresivních dětí, aby zde publiku promítl unikátní nalezený československý film I Sing the Body Electric, malý sál Světozoru pak přivítal umělce Marka Thera, který zde představil film, který musel odevzdat na policii. „Trezorová“ díla ve 21. století? Asi jedině na Mezipatrech.

Zítra si přečtete report z opulentního závěrečného večírku. A pozveme vás do Brna.

Děkujeme za přízeň!

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s