„S lidmi z Mezipater se můžu bavit i o problémech s retencí mléka!“

Jsem PR manažerka. Když o sobě tohle prohlásí thirty-something žena, stojí před vámi většinou lehce frigidní, křečovitě se usmívající, bezdětná bytost v upjatém apartním kostýmku, na dvaceticentimetrových jehlách a se stohem tiskových zpráv v ruce. Jsem PR manažerka Mezipater. Když o sobě tohle prohlásí thirty-something žena, stojí před vámi… Anna Voňavková. Bytost, která se vzpírá všem klišé o píáristech, marketérech, brand managerech a jiné reklamně-mediální havěti. Jaká jiná PR manažerka pomáhala v uprchlickém táboře v Palestině, přičemž svého osmnáctiměsíčního syna nenechala doma? Žádná. Nikdy. Nikde.

Anna, Kristián a příslušníci.

Anna, která šéfuje i autorovi tohoto blogu (tento blog však nijak necenzuruje, na to je moc aktivistická), na každou schůzi dorazí s nakažlivým enthusiasmem (juchu!), spoustou nápadů (juchu!) a množstvím úkolů (eh, juchu?). Posvětila navíc guerillovou akci ve Varech, veleúspěšnou kampaň Řekni to Klausovi i blog, pročež se těší nehynoucí lásce a její plakát má každý člen PR týmu vylepený v pokojíčku.

Anna a Aleš na společenské akci. Jsou to Mezipatra?

Anna dělá na Mezipatrech druhým rokem, žádným zelenáčem v PR vodách ale není. „Dělala jsem v neziskovkách, takže to prostředí znám a je mi blízké. Mým úkolem na Mezipatrech je dokázat, že festival je tak úžasný, že nás partneři a média chtějí a budou propagovat zcela zdarma. Snad jen z lásky ke kultuře, filmům a teploušům,“ sděluje s úsměvem Voňavková. „Musíme se hlavně dostat k lidem, vysvětlit jim, kdo jsme a co nám jde,“ doplňuje.

Anna s Kristiánem na demonstraci. Nejsou to Mezipatra.

Každý ročník Mezipater je pro Annu provázaný i s jejím rodinným životem. Anna je totiž naprostý mezipaterní unikát. Má totiž malého syna Kristiána a další potomek je právě na cestě. Proč je to unikátní? Tým Mezipater je totiž striktně bezdětný, a to i přesto, že některým členkám (i členům) už pomalu začínají tikat biologické hodiny. „Loni jsem viděla jeden film, dělala jsem to sama a ještě jsem kojila syna, takže jsem spěchala často domů. Byla to nálož práce a často jsem padala na hubu. Letos tomu předcházím se svým rozšířeným týmem. Jsem ale pro změnu těhotná, tak snad nebudu usínat. Těším se, že si festival vychutnám se vším všudy,“ vypráví Voňavková. Doplňuje, že prozatímními největšími letošními úspěchy jsou: schopný PR tým, fungující Facebook, kde je o 2000 fanoušků více než loni a schopný grafik. Pak Anna ucítila, jak zasmrděla sebechvála a dodala: „Letos se toho i určitě dost nepovede.“ Pche.

Anna jede ze schůze týmu Mezipater. Nebo na schůzi?

Na Mezipatrech nejvíce oceňuje atmosféru v celofestivalovém týmu. „Vlastně to hodně dělám kvůli těm lidem okolo. Vzali mě mezi sebe bez mrknutí oka, přestože jsem vlastně v dost jiné životní situaci než většina z nich. A vytrhnou mě z mateřské letargie, když mám pocit, že na světě není nic než děti. A taky se s těmi lidmi dá bavit o čemkoliv, i o tom, že máš problémy s retencí mléka. A nikomu to nepřijde divný,“ říká dojatě Anna. Nojó, hormóny.

Anna o sobě říká, že je konzervativní ženou v domácnosti, která miluje svého muže. To jí ale nikdo nevěří (tu konzervativnost). Její Facebook je zahlcen fotkami z různých demonstrací, na kterých demonstruje i s malým Kristiánem. „Facebook jsem si založila v době, kdy jsem byla dobrovolník v uprchlickém táboře v Palestině, byl to (a dosud je) nejlepší způsob, jak komunikovat s místními. Když byl Kristiánovi rok a půl, byl s námi v Ramaláhu. Jsme taková aktivistická rodinka. Zajímá nás, co se kolem nás děje a chceme s tím něco dělat. Demonstrace a vůbec jasné vyjádření názoru k tomu jednoznačně patří. Kristián už teď dává svoje názory jednoznačne najevo. Dovede ale i ocenit, když je něco dobré: táta vaří, mámo, MŇAM!“.

Reklamy

1 thought on “„S lidmi z Mezipater se můžu bavit i o problémech s retencí mléka!“

  1. Pingback: „Spala jsem se šéfem produkce Mezipater. Dvakrát!“ | mezipatra spatra

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s