Mezipatra v Portugalsku: hotel na pláži, rybí kostry a moře. Práce

Studuje na to, aby se stal učitelem. Když nestuduje, tak učí. A když neučí, tak pracuje na Mezipatrech. Jednadvacetiletý Pavel Bicek vede druhým rokem festivalovou produkci. Aby byl ještě lepším produkčním, odcestoval se v létě vzdělávat do portugalského Espinha, prosluněného dovolenkového letoviska. Aby všechny znalosti lépe vstřebal, ubytovali ho v hotelu na pláži. S celým týmem jsme ho samozřejmě velmi litovali.

Pavel je druhý zleva.

Do Prahy k nám sice doputovaly jen fotky Pavla dovádějícího ve vlnách oceánu a esemesky typu „Miluju Portugalce!“, podle oficiální fotodokumentace se ale náš produkční neflákal. Vzdělával jiné a byl vzděláván. Pavel se zúčastnil workshopu v rámci filmového festivalu FEST 2012. Mladí organizátoři různých evropských filmových přehlídek si na něm předávali znalosti, dovednosti, ideje a nápady. Co kolegům předal Pavel?

„Moje prezentace se týkala time managementu, teambuildungu a organizace týmu. Mluvil jsem asi hodinu, třeba o mezipaterních víkendovkách, na kterých si hrajeme, pijeme a vaříme. Já krájím cibuli a vždycky hrozně brečím. Moje asistentka Juliána do všeho dává cibuli,“ líčí Pavel. Ač je to neuvěřitelné, Pavlova prezentace prý byla ohodnocena jako nejlepší, nejinspirativnější, nejzábavnější a snad i nejkrásnější. Tuto informaci jsme ověřovali ze tří nezávislých zdrojů a skutečně to je pravda.

Time management, teambuilding, brainstorming. Pavel jde s dobou.

Pavel se v Portugalsku setkal s filmovými profesionály z Evropy, organizátory festivalu argentinských filmů i s ředitelem přehlídky v Kataru, která má neomezený rozpočet. „S jednou finskou koproducentkou jsem se bavil o fundraisingu a o tom, jak pro festivaly shánět peníze. My tady v Česku prostředky vůbec shánět neumíme, musíme se to naučit,“ přemýšlí produkční. Workshopy, prezentace a přednášky trvaly každý den až do večerních hodin, na pláž prý Pavel moc času neměl. Prý.

„První den jsem si lehl na pláž, zapomněl se namazat a strašně jsem se spálil. Pak jsem tři dny nemohl vůbec vylézt na sluníčko. Večery jsme trávili v plážovém baru. K jídlu mi jednou dali malé vysušené rybičky, tedy spíše kostřičky. Ty ryby se neměly okusovat, ale jíst vcelku. To jsem nezvládl, tak jsem odešel,“ vypráví Pavel a obratem dodává, že by se do Portugalska hned vrátil. Velmi se divíme.

S laskavým svolením staženo z iboys.cz profilu

Teď ale tráví čas přípravou listopadového třináctého ročníku Mezipater. „Ve svém produkčním týmu si uvědomuji, že každý člen má jiný přístup k práci, který je třeba respektovat. Někomu zadané úkoly trvají déle, někdo je hned hotový. Co se týče mne, letos mě čeká mnohem více práce než loni. Je to náročné, ale neměnil bych,“ říká Pavel. Dle rychlého týmového dotazníku by Pavla také nikdo neměnil.

Najdete ho?

Reklamy

1 thought on “Mezipatra v Portugalsku: hotel na pláži, rybí kostry a moře. Práce

  1. Pingback: „Spala jsem se šéfem produkce Mezipater. Dvakrát!“ | mezipatra spatra

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s