2 gayové chtějí dítě. Je to The New Normal

Na Mezipatrech letos v listopadu uvidíte bizarní muzikály, dramata o pronásledování gayů v Ugandě i ceněné hity ze světových festivalů, o jeden audiovizuální formát však přijdete. Totiž o queer seriály. V minulosti jsme je sice uváděli, letos na ně ale pro všechny úžasné filmy už nezbylo místo. Na televizním poli se každopádně právě urodilo nové dílko, které by vaší pozornosti uniknout nemělo. A to hned z několika důvodů.

Nebojte se, nejedná se o další pokračování Queer as Folk, spin-off Willa a Grace, další sérii True Blood či Sex ve městě po stém botoxu a 25 letech. První dvě epizody za sebou má zbrusu nový seriál The New Normal. V jeho středu stojí pár gayů (Andrew Rannells a Justin Bartha z Pařby ve Vegas), který zatouží po dítěti. Hledá proto ženu, která by jedno takové odnosila. Poté, co partneři odmítnou dvojnici Gwyneth Paltrow, rozhodnou se pro Goldie, svobodnou matku, která potřebuje peníze na právnickou školu. Klapne to? Kdo bude biologický otec? A co na to Goldiina matka, republikánská bigotní fanatička, pro niž jsou Rannells s Barthou „kuřbuřti“ a lesby jen oškliví muži?

Nástřel nezní vůbec špatně. Ještě lepší zvuk má však jméno člověka, který vznik The New Normal inicioval. Malá nápověda? Všestranný autor stojí za Plastickou chirurgií s. r. o., American Horror Story i roztančeným Glee, tedy díly publikem milovanými a kritiky velebenými. Ano, Ryan Murphy. Jeho značka je příslibem originality, neotřelosti a nekorektního humoru. Otiskl se jeho talent i do The New Normal?

Po prvních dvou dílech těžko soudit. Papírově je totiž vše na svém místě, rozpohybovaně ale koncept zatím moc nefunguje. Humor obstarává hlavně perfektně kousavá Goldiina matka (Ellen Barkin), emoce pak zajišťuje… Vlastně nikdo. The New Normal je zatím jen matným a nevýrazným sitcomem, který nezaujme zapamatovatelnými postavami ani scenáristicky vybroušenými situacemi. Snad nastavený kurs Murphy a spol. změní.

Pokud vás The New Normal stanice CBS nezaujme, zkuste ještě jiný seriál. Jmenuje se In Between Men, má zatím jen šest dílů a vypráví o několika newyorských gayích. Ano, jsou čtyři, manolkám ale neholdují. Čím je projekt speciální? Neuvidíte ho na žádné TV stanici, distribuuje se přes youtube.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s