Začátečnící, kraťasy i Průvod. Mezipatra míří na Prague Pride

Třináctá Mezipatra sice začnou až v listopadu, na malou ochutnávku však můžete vyrazit už zítra a pozítří (tedy 16. a 17. srpna). Studio Béla – Maďarský institut v pražské Rytířské ulici totiž obsadí akce Mezipatra Out&Proud, která nabídne ty nejlepší filmové kousky z našeho festivalu. Ale i něco navíc. Proč to všechno děláme?

Když jsme přijeli z karlovarského filmového festivalu, přemýšleli jsme, na jaké další akci se připomenout. Jakmile v médiích proběhla zpráva, že v olympijském Londýně zkolabovala proslulá seznamková aplikace Grindr, měli jsme o další destinaci jasno. S naším plánovaným programem ale nakonec vystoupily Spice Girls, museli jsme se proto porozhlédnout jinde. Naštěstí se teď po loňské úspěšné premiéře do Prahy vrací festival Prague Pride, který znovu nadzvedává mandle partičce bigotů bez nadhledu. My ho ale máme moc rádi. A právě v rámci programu Prague Pride vás zveme na akci Mezipatra Out&Proud.

Co uvidíte a uslyšíte? Ve čtvrtek v 18 hodin program odstartuje projekcí dokumentu Poď von o prvních dvou bratislavských prides, po promítání budou organizátoři všemožných průvodů hrdosti (Jiří Hromada z Gay Parade na Duhovém festivalu Karlovy Vary, Lucie Hanyášová z Queer Parade Brno, Hana Kulhánková z pražské Pride, Jiří Mareček z Queer Pride Parade and Festival Tábor a Romana Schlesinger z Bratislavy) diskutovat o svých zkušenostech.

Až se všechno probere, spustí se promítačka podruhé. Ve 20 hodin totiž začne předpremiéra filmu Průvod (Parade) o gangsterovi, který se čirou náhodou stane pořadatelem bělehradské pride. Bude to vtipné, bude to drsné, bude to zábavné. Přijďte!

V pátek v 18 hodin pak začne v maďarském institutu projekce nejúspěšnějších krátkých filmů z celé historie Mezipater. Vybírali jsme pečlivě, nudit se nebudete. Trochu hvězdného prachu pak do institutu zavane ve 20 hodin, kdy uvedeme film Začátečníci (Beginners). Stařičký Christopher Plummer se v něm svému filmovému synovi Ewanu McGregorovi přiznal, že je gay a hned za to dostal Oscara.

Vrchol Prague Pride nastane v sobotu ve 13 hodin, kdy z Václavského náměstí vyjde průvod. Pokud byste snad chtěli jít s mezipaterním týmem, nic vám nebrání. Ba naopak. Budeme jen rádi. Přijďte ve 12 hodin na roh Wilsonovy ulice u Sherwoodu a připojte se k nám. Zn.: černobílý dresscode!

Mezipatra do letošního programu Prague Pride však přispějí ještě jednou specialitkou. Bonbónkem. Pokud byste náhodou chtěli oponovat výše zmíněné bigotní partičce v čele s hradním pánem a vyjádřit podporu Prague Pride, můžete tak učinit velmi neotřelým způsobem. Na našem Facebooku jsme totiž spustili akci Řekni to Klausovi. O co jde a co po vás chceme? Nic náročného. Vezmete si papír, na něj napíšete jakýkoliv vzkaz týkající se vašeho vztahu ke queer komunitě, vyfotíte se a fotku nám pošlete na outandproud@mezipatra.cz. My vás zařadíme do speciální galerie, kterou po skončení festivalu Prague Pride zašleme kanceláři prezidenta republiky. To už je deal, ne?

Další informace a galerii najdete ZDE

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s