Queer Vary: transřidič, Hlemýžďky a odhalený Matt Bomer

Nebudeme to nijak tajit. Máme rádi všechny filmové festivaly, konkurence nekonkurence. Karlovarskou přehlídku nevyjímaje. Část týmu Mezipater tam míří každý rok a ani letošek není výjimkou. Nejedeme sem samozřejmě jen korzovat po kolonádě, obrážet party a stepovat v nekonečných ranních frontách na lístky. Jedeme sem i pracovat. A navzdory tomu, že je mezi Thermalem a Puppem vedro přímo subsaharské, solidně se rozjíždíme. PR tým se třeba rozhodl, že si malinko vystřelí z minimalistického „sedmačtyřicetiletého“ plakátu a guerillově oblepí festivalové prostory jeho přidrzlými variacemi. Věděli jste třeba, že Bartoška vykouří 47 za den? Míru naší (ne)vtipnosti můžete posoudit v nekonečných útrobách Thermalu, v galerii na Facebooku a samozřejmě i tady:

Baví vás to? Doufáme, že jo. A taky doufáme, že nás Bartoška nedeportuje.

Ředitel Mezipater Aleš Rumpel taky nelení. Dneska třeba zavítal do Jameson stanu. Nikoliv na drink, ale moderovat diskuzi s ceněným americkým režisérem Irou Sachsem. Ira do Varů přivezl snímek Keep the Lights On (Neodcházej) o desetiletém vztahu dvou newyorských mužů. Film je to poutavý, niterný a intimní, ubližuje mu možná jen trochu přepálená délka. Přesto se KTLO asi stane podobným diváckým miláčkem, jakým byl loni Víkend. Projekce se plánují ještě dvě: dnes, tj. 2.7. v Espace Dorleans a v sobotu 7.7. v Kongresovém sále.

Keep the Lights On ale není jediné queer dílko, na které ve velkém sále, v Espacu či v Času narazíte. Zaujmout může i francouzsko-pákistánské drama Noor o transgender řidiči (2.7. od 16 hodin v Espace Dorleans) či hongkongský film Neměj mě rád o úskalích soužití dvou homosexuálních kamarádů (2.7. od 21.30 hodin v kině Čas a 3.7. od 16 hodin v Espace Dorleans). Experimentovat s formou i obsahem se bude ve filmu Hlemýžďky, ve kterém prý hlavní hrdinové mažou všechny genderové a sexuální kategorie. V sekci dokumentárních filmů by mohl zaskórovat film Odjíždím ve středu o lásce mezi dvěma mladými dívkami (2.7. v 15.30 v kině Čas a 3.7. v 19 hodin v kině Drahomíra). Film se prý ptá, zda je vůbec možné náhle opustit milovanou bytost. Dojáček asi zaručen.

Náš poslední festivalový queer tip je queer tak trochu „oklikou“. Také jste zaznamenali zprávu o coming outu hezounka Matta Bomera? Pokud odpovídáte „ne“ a zároveň přidáváte otázku „koho?“, zamiřte na film Magic Mike (Bez kalhot). Matt tam hraje jednoho ze striptérů, o peprnější scény proto nebude nouze. Nepůjde ale jen o nahotu (jak si na sobotní tiskovce postěžovala Helen Mirren), nadšené recenze mluví o chytrém scénáři a perfektních hereckých výkonech. Uvídíme se v pátek 6.7. od 22.30 ve Velkém sále!

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s