Mezipatra odhalena. Blogem

Jak se dělá filmový festival Mezipatra? Je to monotónní a nalinkovaná výroba, která se už dvanáct let vždycky v listopadu opakuje? Nebo výtrysk kreativity a nápadů, který se transformuje v plné sály diváků, kteří nechroupají popcorn, v desítky filmů, ve kterých nehraje Brangelina a v party, kde se playlist neomezuje jen na Britney, Katy a Beyoncé? Určitě nad tím také přemýšlíte. Oprava. Nepřemýšlíte. Možná vás to ale někdy napadlo.

Ať už Mezipatra navštěvujete pravidelně, nebo se na ně letos (od 8. do 14. listopadu v Praze, od 16. do 22. listopadu v Brně) chystáte poprvé, snad oceníte pohled do zákulisí přehlídky, který by tento blog měl přinést. Festivalová kuchyně je totiž místem, kde se protínají vize několika kuchařů a jednoho šéfkuchaře. Každý člen kuchařského týmu výsledný produkt jinak ochucuje, jinak upravuje a přidává jiné ingredience. Na formování výsledku se podílí i ten poslední kuchtík, tedy brigádník, který přišel na týdenní výpomoc. Pak už se tým jen modlí, aby výsledek nekolikaměsíční práce zachutnal. Zachutnal vám. Zachutnal tak, abyste se vrátili pro přídavek. Někdy je to na Michelina, někdy na pohlavek od Pohlreicha. Můžete si ale být jisti, že jsme do toho dali všechno. A právě o snažení „kuchařského“ týmu byste si zde měli přečíst. Bude to drama se šťastným koncem?

Z médií se dozvíte, že na festival přijel Todd Haynes (díkybohu za něj!), nedozvíte se ale, co jeho příjezdu předcházelo. Jaká byla domluva s jeho agentkou, jak mu na Ruzyni ukradli zavazadla (díkybohu, že ne!) nebo jaké byly jeho požadavky na bagety (díkybohu splnitelné!). Tyhle „perličky z natáčení“ uniknou i tomu nejvíce akreditovanému novináři, našemu blogu ale nikoliv. Nečekejte ale povrchní a laciné bulvární řečičky. My jsme zajímaví a s přidanou hodnotou.

Chceme vám zkrátka nabídnout alternativní pohled na přípravu Queer filmového festivalu Mezipatra, který se stal nezanedbatelnou součástí nejen české kulturní scény. O pohled, který je drzý, nekonvenční, neotřelý a sexy. O pohled, který je blízký vám. Protože Mezipatra nejsou o nás, ale hlavně o vás, našich divácích a návštěvnících.

Jdete do toho s námi?

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s